08:23

Słoneczny eksperyment

Mini eksperymenty Funiversity  na dobre zagościły w naszym domu. Fenomenalne i bezpieczne eksperymenty dostarczają mnóstwo zabawy. Przybliżają w zrozumiały sposób zagadnienia naukowe i dają okazję do wspólnej zabawy z dziećmi.
Dziś pokażemy Mini eksperyment- bransoletka UV Funiversity to zabawka edukacyjna pochodząca ze sklepu Eksperymentuj pl. w sprytny sposób łącząca przyjemne z pożytecznym. Lenka samodzielnie zrobiła bransoletkę i sprawdziła, jaki wpływ na koraliki mają promienie słoneczne, zrozumiała zjawisko promieniowania i konieczność używania kremów z filtrem.


 Na czym to polega?
Koraliki UV zmieniają kolor pod wpływem promieniowania słonecznego. Sprawdź, czy krem z filtrem lub okulary przeciwsłoneczne powstrzymają działanie promieni UV. A jak koraliki zachowają się w wodzie? Czy pora roku lub pogoda mają wpływ na promieniowanie? Możliwości eksperymentowania jest cała masa!


 W zestawie eksperymenty dla dzieci Funiversity znajduje się 10 koralików UV, sznurek i zapięcie do zrobienia bransoletki, skala (dzięki niej można określić moc promieniowania UV), zamykana próbówka oraz instrukcja ze sposobem przeprowadzenia eksperymentu i wyjaśnieniem, na czym on polega, pomysłami na zabawy oraz ciekawostkami dotyczącymi promieniowania i Słońca. Dzięki instrukcji w szybki sposób wyjaśniłam Lenie, po co są kremy z filtrem i jak działają. Rozwiałyśmy też zagadkę oznaczenie umieszczonych na kremach SPF.
Taka zabawa wspaniale wyjaśnia skomplikowane z pozoru zjawiska, rozwija kreatywność i ciekawość świata. W kreatywny sposób wykorzystała mini zestaw Fun beads, jak iSekretny długopis , oba przedmioty pochodzą ze sklepu Eksperymentuj pl.


Na naszej stronie gościły już mini eksperymenty za każdym, razem sprawiały mnóstwo radości, ten jednak jest wyjątkowy idealny na wiosnę na lato. Po długim oczekiwaniu na upragnioną wiosnę końcu się zjawiła w promieniach słońca. Kolorowa bransoletka będzie oczywiście piękną ozdobą. Dzięki niej dziecko może samo sprawdzać, kiedy natężenie szkodliwych promieni UV jest największe, a kiedy spada, kiedy konieczne jest nakrycie głowy i zabezpieczenie się przed promieniami UV. Mini zestaw dostępny jest w sklepie Eksperymentuj.pl polecamy.Wpis w ramach projektu piątki z eksperymentami.

7 komentarzy:

 1. Niezła ta zabawka. :D Nie dość, że dziecko się uczy przez zabawę to na koniec ma ładną bransoletkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wow bobmowa bransoletka bardzo mądra hi hi ciekawy eksperyment

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy z tej firmy balon do nadmuchania jednym ruchem reki, też fajna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham fun eksperymenty. Tego nie znam...musze nadrobić zaległości!

  OdpowiedzUsuń
 5. WOW! Świetna sprawa! Pamiętam, że w dzieciństwie miałam książkę "Zajmująca fizyka", w której były opisane różne eksperymenty fizyczne i chemiczne w taki sposób, że potem przez długi czas jeszcze marzyło mi się studiowanie fizyki :) Teraz niecierpliwie czekam, aż Miętus trochę podrośnie, ale zbieram sobie takie cenne znaleziska jak to, w specjalnym zeszyciku, żeby nie zapomnieć na przyszłość :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O... tego zestawu nie znałam. Rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
 7. Odlotowa bransoletka, mam córeczkę która lubi ozdoby pozdrawiam Anna Zosia

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger