02:47

Tworzymy lądy i wodaFascynacja mapami w naszym domu to główny nurt edukacji geograficzne wiec idąc w tym kierunku, wykonałam dla Leny karty sensoryczne Montessori wód i lądów.


Karty naukowe wydrukowałam i za pomocą papieru ściernego lądy uzyskały fakturę piasku.
Papier ścierny kupiłam w markecie budowlanym, miałam zrobić osobne płytki, ale okazała się, że taka pomoc w zupełności wystarczy. Lena bardzo szybko dostrzegła różnice. Dla utrwalenia tematu powstała lady i wody w wykonaniu Lenki  również sensoryczne.Nie mamy jeszcze piasku w piaskownicy, wiec zrobiłyśmy domowy piasek z 3 szklanek maki pszennej i szklanki oleju Lena jeszcze dodatkowo wysypała na już uformowane lady mąkę krupczatkę. Wodę zabarwiłam barwnikiem do jajek.Super 
zabawą i edukacja na pewno powtórzymy zabawę latem. Lena tworzy również wersje bardziej trwałą czyli papierowe talerzyki i plastelina.

Zwieńczeniem zabawy zawsze są poszukiwania na mapie świata.


Wpis w ramach projektu piątki z eksperymentami.

7 komentarzy:

 1. fajneeeee, Alan woli ludzkie ciało i ogląda kurze serca. Może skusi się na geografię :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe pomysły. Gdyby każda lekcja geografii w szkole tak wyglądała, to na pewno bardziej bym ją lubiła i jej nauka byłaby dla mnie swego czasu wielką przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne, jestem pod wrażeniem! Mam nadzieję,że zapamiętam ten pomysł do czasu kiedy moi będą na tym etapie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow! Świetna forma nauki przez zabawę. Jestem pod wrażeniem i na pewno za jakiś czas sama skorzystam z Twojego pomysłu 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie to fajne - łączenie nauki z tym co dzieci lubią najbardziej, czyli zabawą piaskiem i wodą!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nauka przez zabawę - to zawsze się sprawdza. Warsztat, jak zwykle świetnie pomyślany i przeprowadzony.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem pod wielkim wrazeniem. Niby karty takie juz robilam, ale na tak fajny sposob przedstawienia tematu nie wpadlam. Na pewno skopiuje :). Bardzo prosze o wiecej takich inspiracji!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger