00:07

KARTONÓWKI Z WYDAWNICTWA TADAM- CZYLI IDEALNE KOMIKSY DLA DZIECKA

    W Lenki łapki wpadły kolejne kartonówki od wydawnictwa Tadam. Komiksy mają poręczny format, sztywne strony, mistrzowskie rymowane teksty, ciekawe fabuły z zabawnym zakończeniem. Bardzo podobają mi się ilustracje tych książeczek. Nie ma tu nadmiaru szczegółów, są ciekawie dobrane kolory i ładne, wyraźne obrazki. Konwersacje leśnych zwierząt bardzo czytelne, umieszczone w estetycznych dymkach. Czego chcieć więcej samodzielne czytanie to przyjemność i niesamowita frajda.
„PAN ŁASUCH MIS”, PANI DETEKTYW SOWA, PAN ELEGANT LIS". Trzy tytuły i trzy niesamowite historie to teraz wam o nich napiszę.

Leny ubionym komiksem stał się Pan Łasuch Miś.

Niedźwiedź podkrada miód pszczołom, a te chcą go dopaść za wszelką cenę. Pościg wędruje przez łąkę i las, przez wodę i ląd, przez krzaki, polany i przestworza, a poszkodowane pszczoły wciąż nie mogą dopaść misia. Co mu zrobią, jak już go dopadną?

W kolejnym komiksie z tej serii występuje zdeterminowana Pani Sowa, która gorączkowo rozpytuje wśród mieszkańców lasów i łąk o zagubione żołędzie. Dopiero jak się rozpada deszcz, pani detektyw zrządzeniem losu trafia na właściwy trop.

Najnowszy komiks, wesoła rymowana, opowieść o Eleganckim Lisie, który ma bardzo artystyczne usposobienie i zamierza modnie wystroić wszystkie napotkane w lesie zwierzęta. Wśród bohaterów książki znajdziemy nie tylko dobrze już znane z poprzednich komiksów, niedźwiedzia i sowę, ale też borsuka, ślimaka, kreta i mnóstwo innych w tym niezwykły gość z bieguna Pingwin.Każdy z tych trzech tytułów ma w sobie to coś". Coś, co sprawia, że trudno się od niego oderwać. Teksty wpadają w ucho, uczą i bawią, ilustracje przykuwają wzrok na długo. Lena bardzo długo za każdym razem przegląda grafikę książeczek. Kartonówki czyta się z przyjemnością. U nas pokochali je wszyscy. Dziewczęta i chłopcy, mali, duzi i ci całkiem już dorośli. Komiksy bardzo przypadły do gustu przedszkolakom w grupie mojej córki i przeszły test kontroli jakości na 5+. Jestem pewna, że spodobają się i Wam!

3 komentarze:

  1. Super książeczki. Pan lis elegant mnie zauroczyl 😉

    OdpowiedzUsuń
  2. Są świetne! Bardzo je lubimy:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Myślę, że nawet naszemu 2,5 latkowi spodobałyby się te komiksy, zwłaszcza że są w nich zwierzęcy bohaterowie.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger