23:41

Nauka układu szkieletowego według metody Montessori.Większość z was pewnie już zauważyła naszą miłość i wierność Metodzie Montessori, dlaczego taki system nauczania dla nas jest idealny? Wychowanie i edukacja w świetle metody Montessori opierają się na szacunku dla dziecka. Wychowanie polega na wspieraniu i stałym podążaniu za dzieckiem.


Lena jak wszystkie dzieci ma wrodzoną chęć do uczenia się, a przy tym nauka jej nie męczy, ale raczej zachwyca i czyni szczęśliwą. Wykonywanie celowych prac przez dziecko pod przewodnictwem dorosłego prowadzi do rozwoju jego koncentracji i samodyscypliny. Dziecko może pracować w zgodzie z własnymi możliwościami, we własnym tempie i w spokoju. Rodzice powinni umieć obserwować dziecko i przygotowywać dla niego odpowiednie materiały i zadania, by wspomóc jego chęć dążenia do rozwoju.
Karty naukowe to na ich podstawie tworzymy zabawy i pomoce jak np. układanka wielkości Lenki.Rozkładany model człowieka idealnie się sprawdza przy pracy z kartami Lena sama go rozkłada i składa.


Piżamka z H&M jako pomoc dydaktyczna dodatkowo świeci w ciemnościach wiec mega zabawa i nauka.


Składanie modelu to precyzyjna praca skupienie maksymalne.
Nasz szkielet pochodzi z zestawu Ciało ludzkie - Naukowa zabawa - Clementoni do zakupienia na stronie Eksperymetnuj pl 

Zeszyt z naklejkami i opisem poszczególnych kości z faktu ciało człowieka.
Karta prac uzupełnianie szkieletu.


Moje karty naukowe pochodzą z anglojęzycznych blogów sama je podpisałam w jezyku polskim niestety nie znalazłam za darmo i to jest jedyna wada tej metody. Materiały są płatne ale myślę ze w przeciągu kilku lat to się zmieni. 

2 komentarze:

  1. Świetnie przygotowałaś ten temat. Nawet o ubranko dla Córci zadbałaś. A zestaw bardzo mi się podoba. Chyba się skuszę, żeby oswajać Synka z lekarzem, bo źle reaguje na wizyty. Może dzięki zabawie ze stetoskopem będzie łatwiej. A zestaw posłuży na dłużej.

    OdpowiedzUsuń
  2. super, u nas anatomia na topie. Jednak nie lubię tego szkieletu z Clementoni. Jak na tą cenę spodziewałam się lepszej jakości. Karol dostał to jako prezent na Mikołaja, i tak naprawdę jest fajny jak się postawi i niebardzo z niego korzysta...a to nie o to przecież chodzi. Dlatego poszukuję nadal czegś fajnego co będzie dla mnie zadowalające

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger