10:10

"Wesołe naparstki" - ABINO

Jeżeli Wasze dzieci lubią grać w ciekawe gry zręcznościowe to prezentowana przez nas dzisiaj gra, na pewno przypadnie im do gustu."Wesołe naparstki" - ABINO, to gra wymagająca nie lada zręczności i spostrzegawczości. 
Po otwarciu pudełka czeka nas miłe zaskoczenie, w środku znajduje się 20 wesołych naparstków, które zawojowały nasze serca od pierwszego spotkania. Naparstki są małe, poręczne i miłe w dotyku, a ich matowość przydaje się podczas rozgrywek, bo nie wyślizgują się tak łatwo z rąk podczas wielkich emocji. Poza tym znajdziemy jeszcze 30 kart przedstawiających różnorodne ułożenie naparstków. Pudełko prezentuje się świetnie i już po pierwszym spojrzeniu dzieciaki mają ochotę zagrać!Na początku rozdzielamy naparstki pomiędzy graczy. Każdy powinien dostać zestaw składający się z 5 naparstków (żółty, czerwony, zielony, niebieski, fioletowy). Karty tasujemy i kładziemy w postaci zakrytego stosu. Teraz wszyscy rozstawiają swoje naparstki przed sobą. Jeden z graczy odkrywa pierwszą kartę i wszyscy starają się jak najszybciej ułożyć swoje naparstki, w takiej kolejności jak przedstawiają obrazki na kartach.
Trudniejsza wersja gry - wykładamy kartę przedstawiającą kolory, a po np. 10 sekundach karta jest odwracana, abyśmy mogli odtworzyć układ z pamięci.
Muszę stwierdzić, że dzieciaki świetnie się bawią, grając w gre emocjonująca rozgrywka, która wymaga nie lada zręczności, a przy tym daje mnóstwo frajdy.

"Wesołe naparstki" - ABINO jest świetną propozycją na rozruszanie towarzystwa. Duża dynamika gry powoduje, że rozgrywki są niezwykle emocjonujące, a uciekające naparstki wywołują salwy śmiechu. Choć gra jest skierowana raczej do młodszych graczy, to dorośli także odczuwają dużo radochy podczas rozgrywek. Czasami nawet lepiej zagrać bez dzieci, wtedy będziemy mieli jakieś szanse na zwycięstwo, inaczej ciężko nadążyć za tempem działania małych, zwinnych rączek. Do rozgrywek wymagana jest dobra koordynacja oczy - ręce. Bardzo proste zasady i szybki czas rozgrywki powodują, że gra całkiem często ląduje na stole i zdobyła wielu fanów wśród naszych domowników.Gra pobudza kreatywność, Lena z naparstków storzyła sekwencje, co tu nie pasuje. Bawiła się w magika, ukrywając pod naparstkami malutkie zabawki. Gra mieści się w niewielkim pudełeczku, co jest jej atutem, można ja zabrać wszędzie i nie zajmuje wiele miejsca na półce. Cena gry jest bardzo atrakcyjna.

Gra jest sympatyczna i ładnie wykonana, jeśli chodzi o jakość kart, dla nas one są wystarczające. Uważam, że warto dzieci uczyć właściwego zastosowania kart, niż tworzyć niezniszczalne tekturowe karty polakierowane poklejone i brzydko pachnące.

Gra ćwiczy nie tylko refleks, ale także ma wpływ na rozwój percepcji wzrokowej i sprawności manualnej. 

Grę "Wesołe naparstki" można nabyć tu.

5 komentarzy:

 1. Radość Blondynki jest najlepszą rekomendacją gry :)

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiamy wszelakie gry a ta wygląda ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. no proszę jaka dziewczynka szczęśliwa

  OdpowiedzUsuń
 4. Nice post!
  I`m following your blog with a great pleasure by Google+
  Please follow me back - Sunny Eri: beauty experience

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger