23:46

Komiksy dla przedszkolaka- Kartonówki Z wydawnictwa TADAM

W ostatni dzień majówki przedstawiamy Wam kartonowe książeczki Wydawnictwa Tadam z serii Mój Pierwszy Komiks". Przed Wami Mały, Duży i chmura i Mały, Duży i czary”.Książeczki nie są pierwszymi komiksami Lenki, ale idealnie nadają się na pierwsze książeczki do samodzielnego czytania. Pierwsze komiksy dla dzieci Tadam, to specyficzne książki. To raczej obrazkowe opowieści z dodatkiem krótkich dialogów. Pozostawiają bardzo wiele miejsca dla wyobraźni. Oba komiksy napisała Agaty Matraś o dwójce nietypowych przyjaciół – wielkiego hipopotama i małej pomysłowej myszy.

Historie w obu książeczkach są, krótkie a głównym bohaterem jest Duży, który w pierwszym komiksie wyrywa ze snu Małego straszny hukiem czyżby trzęsienie ziemi? Nie, to Duży ucieka przed okropną, czarną chmurą, która od rana go prześladuje i psuje mu humor. Chmura rośnie, a Dużemu z minuty na minutę pogarsza się nastrój. Mały postanawia pomóc przyjacielowi, lecz jego sposoby na przepędzenie intruza są nieskuteczne. Czy mu się uda ?


W drugiej książeczce z tej serii Duży ma zupełnie inny problem, ma ogromną ochotę na coś słodkiego. Najlepiej, żeby było to ciasto z malinami. Niestety nie wie, skąd je wziąć. Z pomocą przychodzi oczywiście Mały! To on radzi przyjacielowi, żeby zapytać o radę Leśną Czarodziejkę. Leśna Czarodziejka nie macha różdżką i nie wyjmuje ciasta z piekarnika. Ona przekazuje hipopotamowi magiczne zaklęcia. Duży posłusznie wypełnia wszystkie zaklęcia. Niestety, niektóre zaklęcia zdarza mu się wypowiedzieć błędnie, więc ciasto i jego walory smakowe stają pod znakiem zapytania. Czy Leśna Czarodziejka będzie musiała użyć magii?
Seria „Mały, Duży” to ładnie wydane, ciekawie zilustrowane i zgrabnie napisane książeczki. Kolorystyka ilustracji Lenę zachwyciła, bardzo przejrzysta i kontrastowa. Obie książeczki czyta codziennie, co sprawia jej wielką frajdę, że może sama sobie czytać. Literki są duże a dymki dobrze umiejscowione. Historyjki nie są skomplikowane, na obrazkach nie dzieje się ani za dużo, ani za mało. Komiks idealny dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem.


7 komentarzy:

 1. Osobiście nie znamy ale moja siostra i jej Synek również polecają :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córeczka troszkę młodsza ale chętnie jej zakupię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super. Bardzo lubimy książeczki w których poruszane są problemy życie codziennego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie dobrane kolory w tej ksiązeczce, od razu zachęcają do czytania

  OdpowiedzUsuń
 5. Zwierzęcy bohaterowie z pewnością spodobałyby się Tygrysowi :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger