01:46

DZIECKO ZASYPUJE CIĘ PYTANIAMI? Książki najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata.

Dwie niesamowite książki dla ciekawskich dzieci i równie ciekawskich dorosłych. 
Nie będę ukrywała, że sama się wielu rzeczy z tych książek dowiedziałam
Każdy, kto ma małe dzieci, z pewnością przeżywał taki etap w rozwoju swojej pociechy, kiedy to zaczynała ona zadawać mnóstwo pytań. Dlaczego to jest białe, a nie czarne, dlaczego coś robi tak, a nie inaczej. Dużo pytań i każda odpowiedź niezwykle ważna dla małego odkrywcy. W odpowiedzi na nie powstały te oto książki. Zawierają one kilkadziesiąt najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata.
Świat i jego zagadki oraz Świat wokół nas to propozycje Wydawnictwa Martel, w których dzieci, jak i dorośli znajdą wiele ciekawostek dotyczących człowieka i otaczającego nas świata.Świat i jego zagadki to książka pełna różnych stwierdzeń, które są prawdziwe lub fałszywe. Każde zagadnienie jest katalizatorem dla młodego czytelnika. Lena snuła różne teorie. Lektura tej książki jest niesamowitym źródłem wiedzy, a zarazem super sposobem na spędzenie wspólnego czasu. Odpowiedzi podane są zrozumiałym językiem i czytający rodzic nie musi niczego dodatkowo od siebie wyjaśniać. Tekstowi towarzyszą rewelacyjne, kolorowe ilustracje, które uatrakcyjniają dzieciom przeglądanie książki. Książkę można czytać po kolei lub też wybiórczo, decydując się na poznanie odpowiedzi na konkretne zagadnienie albo też losowo.


Garść wiedzy przekazanej w przystępny sposób, ciekawostki, które zainteresują nie tylko małego, ale również dużego czytelnika. 
Świat wokół nas  jest wypełniony zaskakującymi pytaniami, Dlaczego obecnie w Polsce nie ma lodowców? Dlaczego mamy dzień i noc? Dlaczego człowiek wynalazł pieniądze?
Wyruszmy wspólnie w tę podróż pełną intrygujących ciekawostek, bawmy się, uczmy i odkrywajmy. Pełno faktów oraz ciekawostek, a to wszystko podane w prosty i przyjemny sposób.

Dziś, w czasach Internetu, łatwo znaleźć odpowiedzi nawet na najdziwniejsze pytania, z drugiej strony, bywają one dla dzieci niezrozumiałe, a dorośli nie potrafią odpowiedzieć na nie prostszym językiem. Dlatego bardzo polecamy propozycje Wydawnictwa Martel, które znakomicie zaspokoją ciekawość, a jednocześnie rozbudza chęć poznawania świata. Pytania są bardzo ciekawe, a odpowiedzi krótkie i zrozumiałe.

9 komentarzy:

 1. O, lubię takie popularnonaukowe publikacje! Można się z nich dużo dowiedzieć, więc polecam każdemu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa. Na pewno spodobałoby się mojej córce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba już się zaopatrzę, bo za rok za dwa może się przydać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem dlaczego, ale czytając ten wpis przypomniałam sobie o czasopiśmie Wally poznaje historię świata, uwielbiałam ją jako dzieciak :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealna książka dla zaciekawionego światem dzieciaczka :). Gdybym miała dzieci to na pewno bym taką kupiła ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne książki warto mieć takie w domu :) by być przygotowanym na pytania dziecka jak również studiować razem te zagadnienia na zaś :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Patrząc na te książki od razu przychodzi mi na myśl seria "Świat Wiedzy", którą kiedyś namiętnie zbierałam do segregatorów :) od jakiegoś czasu mają też serię "Junior", która nadaje się nawet dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawie to zostało opisane.

  OdpowiedzUsuń
 9. To jest jak najbardziej zrozumiałe, gdyż kiedy dziecko rośnie to chce jeszcze bardziej poznawać i rozumieć świat. Muszę przyznać, że ja także sporo czytam i po wpisie https://whisbear.com/pl/blog/8-rzeczy-ktore-robisz-codzienne-czy-wiesz-jaki-wplyw-maja-na-twoje-dziecko/ wiem dokładnie co może mieć wpływ na wychowanie malucha.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger