14:19

Wulkan na ciepło.


Kolorowe wybuchające wulkany są naszym numerem jeden wśród wykonanych dotąd domowych eksperymentów. Wulkan na ciepło goraca lawa w domowych warunkach.Co będzie nam potrzebne na jeden wulkan?


Płyn do naczyń Fairy
kostkia lub paczki drożdży
buteleczka wody utlenionej
szklana butelka
goraca woda.Do butelki wlewamy całą buteleczkę wody utlenionej dodajemy barwnik i kilka kropel płynu do naczyń. Dżadze należy połączyć z odrobiną ciepłej wody i wlać do butelki. Na skutek połączenia drożdży z wodą utlenioną, wytworzyło się bardzo dużo tlenu i wody. Dodatek płynu do naczyń wyzwolił tworzenie się gęstej piany.
Erupcja w eksperymencie tworzy się bardzo powoli wiec dziecko spokojnie może dotknąć butelki kolory fajnie mam się wymieszały. Zapach jest dosyć intensywny wiec wolimy wykonywać takie eksperymenty na balkonie.A dlaczego wybucha wulkan?

W samym środku wulkanu jest bardzo gorąco! Gdy temperatura wzrasta i ciśnienie bardzo się podnosi w wulkanie i dochodzi do erupcji lawa wypływa na powierzchnię.
Ciśnienie jest bardzo wysokie i żeby dać mu upust, musi wypchnąć gorącą lawę na zewnątrz.Temperatura lawy się schładza i zastyga, tworząc skały magmowe niszcząc otaczającą przyrodę.

1 komentarz:

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger