03:51

Nauka o liściach


Otaczają nas tak piękne i kolorowe liście, że nie może zabraknąć edukacji o liściach. Podstawa naszej edukacji są jak zwykle karty Montessori budowa drzewa i budowa liścia (karty trójstopniowe) z racji, że mamy to wszystko razem w jednym lapbooku Lena nie mogła sobie odmówić ułożenia obu. 

Prawdziwym hitem jednak w tych warsztatach jest układanka "Liście polskich drzew" od Wodle
Drewniane pomoce i zabawki preferuje większość rodziców i dzieci. Cenimy je za jakość wykonania, żywotność i materiał bezpieczny dla dzieci. To, na co szczególnie zwracamy uwagę, kupując drewniane pomoce i zabawki to to, czy są wręcz perfekcyjnie wykonane. Układanka Liście polskich drzew wykonana jest z wysokiej jakości sklejki brzozowej. Składa się z 8 elementów, liści. W całości zaprojektowany i wykonany w Polsce. Elementy tej układanki spełniają wymagania jakościowe w 100%. Niezmiernie trudno jest pochwalić idealny produkt.

Początkowo myślałam, że może lepiej by było, gdyby każdy z liści układanki miał uchwyt do ćwiczenia chwytu trójpalczastego, ale przekonałam się, że nie dałoby się tej układanki wykorzystać do innych zabaw, gdyby ten uchwyt miały. Lena uwielbia zgadywanki zakrywanie oczu i dopasowywanie elementów do układanki to super zabawa Córka również rozpoznawała i nazywała poszczególne liście nie widząc ich.
Uwielbiam zabawy rozwijające zmysły, tak więc układanka nie tylko jest piękna i edukacyjna, ale również ma walory sensoryczne. Każdy liść jest wykonany perfekcyjnie a napisy wypełniające dno układanki to wisienka na torcie. Oczywistym aspektem edukacyjnym takiej planszy jest poznawanie liści polskich drzew.


  
Lenka latem zbirała liscie drzew i tak oto mamy zielnik.
Tak wyglada lapbook z boku harmonijki z lisćmi.  
Drzewo i liść z filcu.Układanka magnetyczna podział lisci na rodzaje blaszem.Posiadamy również kart kontrolne kształt liści z napisami zalaminowane, gdyż na odwrocie są liście zbierane latem.
Oczywiscie powstała praca plastyczna lisć dębu XXL. Z białego arkuszu paieru wyciełam kształt lisćia i blondynka dokleiła liscie tworząc jeden wielki kolorowy liść.


Drewniana układanka, którą tu zobaczyliście dostępna jest w sklepie wodle zapraszam na fp gdzie znajdziecie cudne układanki, jak i akcesoria do wystroju wnętrz.


15 komentarzy:

 1. Świetna książka! A ile się można nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O jakie fantastyczne. W ogóle uwielbiam pracę wg. zasad Montessori.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj moje dzieci były by zachwycone. Rewelacyjny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój chrześniak by skakał z radości, świetne :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla dziecka na pewno musi to być ciekawa zabawa a przynajmniej przy okazji uczy się :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Układanka od Wodle wpadła mi w oko już jakiś czas temu. Jest u mnie na liście do kupienia, ponieważ uważam, że jest świetną pomocą dydaktyczną.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super książka sama nie wiem czy bym sobie poradziła z rozpoznaniem liści z naszego kraju

  OdpowiedzUsuń
 8. ja się wychowałem w "parku" więc raczej nie miałbym żadnych problemów z rozpoznaniem gatunkó i tego też będę uczył swoje dziecko:)

  OdpowiedzUsuń
 9. U nas też trwa fascynacja przyrodą. Temat drzew i liści przerabiamy każdej jesieni. Układanka super!

  OdpowiedzUsuń
 10. Pomysł świetny. Niestety nie ma jarzębiny tylko to jest jarząb

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawie opracowany temat :) Zdradzicie skąd pochodzą karty wykorzystane do stworzenia zielnika? :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Widzę, że Lena pójdzie w moje ślady i zostanie botanikiem! :D
  Ogólnie dla mnie znajomość różnych roślin to jest mega ważna umiejętność, ale bardzo możliwe, że patrzę przez pryzmat mojego skrzywienia biologicznego i dlatego tak myślę :) W każdym razie, jest to umiejętność przydatna, warto wiedzieć co gdzie rośnie, jakie owoce daje, czy jest jadalne, lecznicze, itp.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Super pomysły na naukę przez zabawę. 😍

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger