03:16

Ruda przyjaciółka co hasa między drzewami i zajada się orzeszkami.


Ruda przyjaciółka to wzruszająca historia ,ucząca małych czytelników miłości i szacunku do przyrody." Przyjaciele zwierząt" autorstwa Anieli Cholewińskiej-Szkolik to pozycja idealna dla wszystkich młodych czytelników, którzy interesują się światem zwierząt żyjących w lesie. Prawdziwy hit na tegoroczną jesień. Podczas spędzania czasu w lesie i obserwowania poczynań wiewiórek Lena zaczytuje się w tej cudownej książce. 
Jest to opowieść o rodzinie Państwa Sosnowskich oraz ich dwójki dzieci, Amelii i Wojtka. Tata Amelki i Wojtka jest leśniczym borykającym się z potwornym problemem a właściwie prawdziwą katastrofą w lesie z górami śmieci. Niestety mamy podobne problemy
. Na zamontowanie kamer przy wjeździe nie ma pieniędzy i pan Adam ma radzić sobie sam. Pewnego dnia pan Adam znajduje w lesie martwą wiewiórkę. A następnego dnia podczas sprzątania kolejnych śmieci w paprociach leżała kolejna ofiara ludzkiej głupoty. Ta wiewiórka żyje, ale w jej łapkę zaplątał się drut. Ruda znajdka  potrzebuje natychmiastowej pomocy i opieki.
Szczerze przyznaję, że książka bardzo przypadła nam do gustu, ekologiczna postawa Amelii daje nadzieje, że rośnie mam wspaniałe pokolenie ludzi świadomych, szanujących Nature. Dużym plusem jest tekst pisany dość dużą czcionką, z której przeczytaniem starsze dzieci nie będą miały problemu, dodatkowo uroku tej książce dodają piękne ilustracje, przypominające obrazki szkicowane ołówkiem. Bardzo ciekawym pomysłem było umieszczeni na końcu opowieści, informacji o Wiewiórkach ich środowisku, zwyczajach i innych ciekawych i prawdziwych faktów z życia rudych kitek.Myślę, że lekturę mogę polecić wszystkim maluchom, które lubią czytać o przygodach zwierząt, nie koniecznie tych  udomowionych. Książka uczy empatii, współczucia i tego, że w przyrodzie wszystko musi być na swoim miejscu.


Aniela Cholewińska-Szkolik
ilustracje Aneta Maja Kryszak
Wydawnictwo Zielona Sowa, 2017
Wiek 6+
 

8 komentarzy:

 1. bardzo miła książeczka.
  Dziękuję za wizytę u mnie. powodzenia w dalszym tworzeniu kreatywnego bloga. Czuje że jeszcze kiedyś zawitam na Waszych kartach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako, że nie mam dzieci to niestety nie kuję takich książeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa pozycja i fajna recenzja. Pidobaja mi sie tez Twoje zdjecia ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa pozycja i fajna recenzja. Pidobaja mi sie tez Twoje zdjecia ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna i pouczająca książeczka. Coś dla moich dzieci

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla starszych dzieci świetna propozycja, moja 3latka jeszcze by niestety nie usiedziała :_

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa i bardzo potrzebna pozycja. Jeśli nie pokażemy naszym dzieciom prawdziwego świata i nie nauczymy ich szacunku do przyrody, nasz świat zniknie szybciej niż możemy sobie to wyobrazić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiamy tę serię! Wiewiórka jest słodka :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger