01:36

Makabryczna historia opisana w książce pod tytułem Księga straszliwej niegrzeczności. Napisał Wilczuś z wielkiej złości, czyli jak Wilczuś zostaje wysłany do szkoły.


Od powrotu do szkoły minęło już trochę czasu część dzieci, odnalazła się w nowym środowisku mam nadzieje, iż waszym pociechom to się udało. Co w szkole jest najważniejsze? Fajni koledzy, piękna sala, czy nowe przybory i książki? Nie myślę, że dzieci też już wiedzą kto jest najważniejszy; przewodnik, czyli nauczyciel szczególnie w tych pierwszych latach edukacji. Z założenia nauczyciel to dobro wcielone, a uczeń to dobro potencjalne, nieforemna masa, która bryka co prawda i wierzga, ale pnie się ku z góry wyznaczonym szczytom. Ale czy zawsze tak jest a co gdy role są odwrócone ?
Makabryczna historia opisana w książce pod tytułem Księga straszliwej niegrzeczności. Napisał Wilczuś z wielkiej złości, czyli jak Wilczuś zostaje wysłany do szkoły. Pozycja to wznowienie wydanej w latach 90. bardzo popularnej serii o przygodach dzielnego Wilczusia, która podbiła serca dzieci i dorosłych na całym świecie. Książkę tworzą zabawne ilustracje Tony'ego Rossa i świetne autorskie tłumaczenie wybitnego poety Ernesta Brylla. 
Wilczuś zostaje wysłany przez rodziców do Szkoły Złości i Chytrości, aby stać się prawdziwym złym wilkiem. Zanim do niej trafi, zapisze się do szkoły Stryjca-Złyjca i pozna dziewięć wilczych przykazań-dokazań musi odbyć długą, samotną i niebezpieczną wędrówkę.  Wilczuś uosabia wszystkie typowo dziecięce cechy: przywiązanie do rodziców, potrzebę poczucia bezpieczeństwa,
nieśmiałość, a z drugiej strony ciekawość, pomysłowość, nieprzewidywalność.

Po co idzie się do szkoły? To oczywiste — po naukę, która ma pomóc przeżyć w tym nie najlepszym ze światów. Wilczuś, który nie ma najmniejszej ochoty ani na naukę, ani na uciążliwą wędrówkę do Stryjca-Złyjca, śle z drogi do rodziców listy z opisem swoich niedoli, a także z błaganiami, by pozwolili mu wrócić do domu. „Jestem naprawdę Zły — przekonuje tatę i mamę. - I to nawet kiedy mnie przezywacie Fajt-Łapa... A pamiętacie, jak obciąłem Mamie wąsy, kiedy spała? I to Szczypcami do Pazurów! A kto przykleił bratu Ogon do stołka? No! Pamiętacie? I po co wysłaliście mnie w taką głupią drogę?”

Książka czaruje małych słuchaczy swoim klimatem, gdy mąż czytał, słuchałyśmy w skupieniu. Książka jest ogromnie zabawna, odrobinę makabryczna i w bardzo nienachalny sposób uniegrzeczniająca nie tylko młode wilczki.

Księga straszliwej niegrzeczności - napisał Wilczuś z wielkiej złości
Tytuł oryginału: Little Wolf's Book of Badness
Autor: Ian Whybrow 
Ilustracje:Tony Ross
Tłumaczenie: Ernest Bryll
Seria: Latawiec
Książka dostępna na: www.sklep.poradniak.pl
Oprawa: twarda
Cena: 29.90 PLN

5 komentarzy:

 1. Książki nie znam, ale urzekły mnie te rysuneczki, są naprawdę urocze! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piszę szczerze bez bicia że pozycja jest mi zupełnie nieznana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio czytujemy bardzo podobne książeczki - nieco absurdalne, zabawne i groteskowe, ze zbliżonymi stylistycznie ilustracjami. Już nawet myślałam, że to samo wydawnictwo - ale jednak nie ;) Muszę się za tym wilczkiem rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się interesująca lektura dla młodego czytelnika, coś innego i mocno wciągającego. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wesołe ma rysunki, czuję, że synowi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger