12:56

"WAKACJE U DZIADKÓW" - Zawarowane perypetie trojaczków


Pogoda z oknem nie rozpieszcza, marzy nam się letnie gorące słonce i beztroskie chwile na zewnątrz. Często wieczorami przeglądamy zdjęcia z wakacji, chętniej czytamy wakacyjne pełne słońca książki. Taka właśnie jest książka wydawnictwa Bis pod tytułem: „Wakacje u dziadków”.

Pełna niesamowitych przygód pozycja podzielona na 13 rozdziałów, które idealnie sprawdzą się jako lektura przed snem. Książka napisana lekko, z poczuciem humoru, a zarazem bardzo realistyczna. Trojaczki jak każde rodzeństwo często się kłócą, wspólnie rozrabiają i tęsknią za rodzicami.  
Amelia, Laura i Tymek bez wielkiego entuzjazmu myślą o swoim wyjeździe do dziadków. Trojaczki jeszcze nigdy nie przebywały tak długo poza domem. Pakują na wyjazd do dziadków mnóstwo zabawek gadżetów w obawie, że na wsi będzie wiało nudą. Cała trójka razem z mamą wyrusza pociągiem do dziadków. Dzieci nawet nie przypuszczają, że jazda pociągiem stanowi początek ich niesamowitych przygód czekających na wsi.Codzienne perypetie rozbrykanych trojaczków bawią i uczą radzić sobie z emocjami tęsknotą, złością. Warto wspomnieć, że dzieci zabrały na wakacje tablet, ale będąc u dziadków, nie mają nawet czasu z niego korzystać. Życie na wsi toczy się swoim rytmem i dzieje się tu tyle ciekawych rzeczy, w których warto brać udział. Maluchy uczą się pielęgnacji ogródka, zbierają poziomki, pomagają w sprzątaniu kościoła czy uczestniczą w niedzielnym odpuście.Książka Magdaleny Zarębskiej promuje zdrowe rodzinne relacje i kontakt z naturą. Mieszkamy na wsi i czytając takie książki, Lena bardzo docenia fakt, że ma tak wiele przestrzeni i swobody. W dzisiejszych czasach to mieszkanie na wsi się staje luksusem.
Bajeczka jest bardzo ładnie wydana: twarda oprawa, duży, przejrzysty druk i duża czcionka, bardzo ciekawa fabuła to idealny przepis na książkę do samodzielnego czytania. Lena sama czyta swoje ulubione rozdziały.
Jeśli chcecie poczuć wakacyjny klimat koniecznie przeczytajcie "Wakacje u dziadków" :)Autor: Magdalena Zarębska
Ilustracje: Aneta Krella-Moch
Wydawnictwo: Bis
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 144
ISBN: 9788375515282

5 komentarzy:

 1. To coś dla mnie, już zapomniałem o wakacyjnym klimacie, brakuje mi tego słońca. Pozdrawiam
  >>https://mmusicmonster.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie wakacje to było od zawsze moje marzenie, niespełnione niestety, bo rodziny mieszkającej w tamtych stronach było brak. Ale po książeczkę chętnie sięgnę, żeby pokazać mojemu dziecku ten fantastyczny wiejski świat :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytając recenzję przypomniały mi się młodzieńcze lata i wakacje na wsi...

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo ciekawa książeczka, myślę, że spodobałaby się mojej córeczce

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dziękuję za piękną recenzję!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger