23:51

„Już czytam” – recenzja książki z serii


Lena jest molem książkowym lubi samodzielnie czytać. Dziś przedstawiamy wam książkę z  serii "Już czytam". Seria jest idealna dla każdego dziecka, które już sobie radzi z samodzielnym czytaniem. Nie ma bowiem lepszego treningu dla młodego czytelnika jak praktyka. By czytanie stało się prawdziwą pasją, a nie przymusem książki do samodzielnego czytania muszą być wyjątkowe. Fabuła musi być intrygująca, wciągająca i zabawna. Książka Łowcy dźwięków spełnia wszystkie powyższe kryteria. 

Nie bez znaczenia są też ilustracje dla młodych adeptów samodzielnego czytania. Dzieci w ilustracjach szukają potwierdzenia słów książki. W tej książce ilustracje są ciekawe zabawne i wyrażające emocje. Książka jest napisana dużym drukiem, aby łatwiej czytało się dzieciom, które wciąż ćwiczą sztukę czytania. Poza tym większość zdań jest krótkich, pojedynczych i ze zrozumiałym słownictwem.
Bohaterami całej serii "Już czytam" są dzieci. Łowcami dzięków są bracia bliźniacy. Przygoda zaczyna się w szkole na pełnej dźwięków lekcji. Nietuzinkowy pomysł nauczycielki przypadł do gustu uczniom, zajęcia bardzo się podobały. Wszyscy z uwagą wsłuchiwali się w odgłosy dobiegające z odtwarzacza SD. Zadanie domowe również jest dźwiękowe. Każdy z uczniów ma nagrać niesamowite dżwięki. Niestety wszystkie odgłosy, które otaczają chłopców, mieszkających w mieście są zbyt oczywista. Z pomocą przybył Wujek, który zabrała chłopców do siebie na wieś. Czy tętniący życiem las ukrywa unikatowe dziewki ? 


Gdy już wydaje się, że nic ciekawego się nie wydarzy, niesamowity zwrot akcji sprawia, że nie da się tej książki odłożyć, z nim nie przeczyta się jej w całości. Historyjka jest dynamiczna i naprawdę śmieszna, pomijając oczywiście momenty grozy.
W książkach z serii „Już czytam” czekają na dzieci niesamowite opowieści. Dzięki nim odbędą fascynujące podróże, poznają niezwykłych bohaterów, zanurzą się w nieznany świat i odnajdą odpowiedzi na niejedno pytanie. Na końcu każdej książki z tej serii oprócz słowniczka z trudniejszymi pojęciami znajdują się dodatkowe zadania, także na czytanie ze zrozumieniem.


Wydawnictwo Zielona Sowa zadbało o estetyczny wygląd książki: ładną szatę graficzną, zgrabny format i solidną oprawę. Bardzo lubię i polecam tą publikacje. A dzieciom radzę po prostu: „Schowaj do plecaka i czytaj, kiedy chcesz”!


Książke znajdziecie na stronie Zielona Sowa o TUTAJ. Polecamy serdecznie.

                                        

3 komentarze:

  1. Mamy inną z tej serii i bardzo nam się spodobała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze nic z tej seri nie miałam, ale wyglada świetnie 😀

    OdpowiedzUsuń
  3. super. szukam własnie ciekawych książek dla dzieci a bardzo lubię to wydawnictwo :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger