12:21

Kukurydza- jadalne złoto Ameryki

Jesień dostarcza bardzo dużo materiałów naturalnych, które można wykorzystać i przekształcać w najpóźniejszy sposób. Pozwólcie zainspirować się bogactwem natury i pomysłami.Kukurydza jest ulubionym warzywem Leny wiec najwyższy czas poświęcić jej trochę uwagi. Oczywiscie morfologie kukurydzy Lena poznała i wizyta na polu kukurydzy po inspiracje.Kukurydza zwyczajna- gatunek rośliny jednorocznej z rodziny wiechlinowatych. Roślina ciepło i światłolubna. Należy do zbóż. Pochodzi z Meksyku. Nie występuje w formie dzikiej. Największymi producentami są Stany Zjednoczone, Chiny i Brazylia.

Pierwsze sposoby korzystania z kukurydzy opisał Krzysztof Kolumb, on też jest odpowiedzialny za jej nazwę Kukurydza "jadalnym złotem Ameryki" Do Europy dotarła najprawdopodobniej pod koniec XV wieku. Kukurydza jeszcze przed odkryciem Ameryki była powszechnie uprawiana na terenie obu Ameryk. Badania dowiodły, że uprawy kukurydzy na płaskowyżu meksykańskim istniały już 5000 lat p.n.eLeny inspiracje plastyczne. Kukurydza na trzy sposoby.

Kukurydziane płatki na mleko idealnie nadają się do wykonania pierwszej kolby kukurydzy. Z żółtego arkusza papieru Lena wycięła kształt kukurydzy, po czym dokleiła okrągłe płatki kukurydziane, a listki wykonała z tektury falistej. Z wykonanie takiej pracy poradzi sobie nawet 2-latek.


Druga kolba kukurydzy wykonana z foli bąbelkowej i tektury falistej. Z tektury Lena wycięła kształt kolby, do której za pomocą taśmy przykleiła folie bąbelkowej, którą następnie pomalowała na żółto.


Ostatnia kolba wykonana z papieru. Lena z zielonego arkuszu papieru wycięła, nasadę kolby żółty arkusz pocięła na konfetti i z tych malutkich skrawków wykleiła kształt kolby. Trzy bardzo proste i efektowne prace polecamy.3 komentarze:

  1. Jeśli chcecie się więcej wiedzieć o kukurydzy to polecam zajrzeć na stronę https://www.syngenta.pl/uprawy/warzywa/boxer-800-ec tutaj znajdziecie porady o tym jak uprawiać kukurydzę jakiś środków do ochrony używać. Polecam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli uprawiacie zboża lub planujecie takie uprawy to koniecznie dowiedzcie się, jak najlepiej walczyć z chwastami. Ostatnio znalazłam w sieci bardzo ciekawy artykuł na ten temat: https://remar.pl/walka-z-chwastami-w-uprawach-wiosna-o-czym-warto-pamietac/ . Warto się zapoznać.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger