11:22

Tajemniczy ogród- Czarowanie przez czytanie.
Nasionka, posadzone przez Dicka i Mary rosły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki a wszystko, co związane z czarami jest wyjątkowe. Natura ma w sobie tajemniczą moc czarowania i to właśnie urzekło Lenę w książce " Tajemniczy ogród " . Przeczytałam  córce książke w całości. Lenę urzekły opisy ogrodu szczególnie jeden fragment "Gdy Mary odnalazła ten ogród, był on całkiem martwy. Potem COŚ zaczęło roślinki wypychać z ziemi i z niczego zrobiło się COŚ. Jednego dnia nie było niczego a nazajutrz już było COŚ""Tajemniczy ogród "oczami Lenki dwie wersje. Malowany pastelami i obraz z natury.
Słonce cudne słonce wiosennie świeci. To są czary. Rozkwitają kwiaty, rozchylają się kielichy róż, to są czary. Życie to czary być silnym to czary.

Książka bardzo inspiruje, a że właśnie tej jesieni planujemy zagospodarowanie, naszego nowo powstałego ogrodu, wiele się będzie działo. Kocham łąkę i nie zamienię jej nigdy na zieloną murawę. Na pewno zasadzimy mnóstwo kwiatów by jak najwięcej pszczół i innych owadów zapylających do nas przyleciało. Wiosenne kwiaty cebulowe już zostały zasadzone i mam nadzieje, że zaczarują nasz ogród wiosna 200 szt. wiec liczymy, że będzie wielkie wow.


Wpis w ramach projektu CZAROWANIE PRZEZ CZYTANIE

3 komentarze:

 1. Rewelacyjny pomysł z tym naturalnym obrazem!
  Ile Lenka ma lat? Świetnie rysuje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy ma 5 lat i uwielbia rysować malować wyklejać.

   Usuń

Copyright © 2016 Blondynki kreatywnie , Blogger